Grily Weber

Grily Weber

Weber – záruka kvality a spokojenosti. Téměř každý alespoň jednou zaslechl název Weber ve spojitosti s grily a nemusíme tedy připomínat, že se jedná o světového výrobce grilů. A kdože ty skvělé a dodnes tolik oblíbené kotlové grily vynalez? Byl to George Stephen v roce 1952, kterého již obtěžovalo grilování na otevřených „grilech“ postavených z cihel. Nevýhod to mělo celou řadu, nebyly přenosné, při deštivém a větrném počasí nepoužitelné a nekontrolovatelnost grilování.

weber logo

Jak to všechno začalo?

Věříte, že základy pro grilování a kotlové grily Weber byly objeveny na moři v bóji? Ano, je tomu opravdu tak. Vzniklo to údajně jednou při plachtění, kdy pohled právě na bóji vnukl G. Stephenovi ten geniální nápad. Bóji rozpůlil na dvě části, ta spodní byla použita jako kotel a ta horní sloužila jako poklop. První prototyp grilu byl na světě a nechyběly mu ani nožičky. I na to G. Stephen myslel. 😊

S vynálezem grilu tak grilování dostalo zcela nový rozměr. Grilování začalo být zcela kontrolovatelné, bezpečné a rozmanité při přípravě pokrmů.

Co grily Weber nabízí?

Gril Weber se stal symbolem mnoha zahrad a nabízí široký sortiment, který vyniká svoji technologickou propracovaností a kvalitou. Značka samozřejmě nezůstala pouze u kotlových grilů, v jejich sortimentu naleznete:

  • grily na dřevěné uhlí,
  • plynové grily,
  • elektrické grily.

Veškeré typy grilů jsou vyráběny z kvalitních materiálů a zpracování, a tím zaručují dlouholetou životnost. Značka na své produkty poskytuje také dlouholetou záruku – v případě plynových grilů až 25 let a na ty kotlové je to až 10 let.

Od značky Weber si můžete pořídit grily různých cenových kategorií, od těch levnějších, až po ty luxusní a profesionální. Celkově je pořizovací cena grilů Weber vyšší, ale za tu kvalitu to zcela určitě stojí a vy si nebudete muset dalších několik až desítek let žádný jiný gril pořizovat.

 

Zajímá vás, jak se takový kotlový gril vyrábí?

  • krokem je lisování/ formování grilu. Veliké lisy tlačí materiál vahou několika set tun do forem, ve kterých vznikne „koule“ složená z kotle a poklopu. Tvar kotlového grilu má Weber registrován a chráněn patentem.
    Weber využívá kvalitní materiál oceli s nižším obsahem uhlíku, která má vynikající přilnavost smaltu a materiál je chráněn před rzí či propálení.
  • krok je sváření jednotlivých součástí grilu. Spoje svařené, porcelánem smaltované jsou pevnější a zvyšují životnost grilu.
  • krokem a zároveň posledním je nanášení porcelánové vrstvy smaltu. Všechny části grilu jsou vypáleny, tedy za sucha je na materiál nanesena vrstva porcelánového prášku a poté při skoro tisíci stupních celsia vypálena v peci. Povrch grilů je tak opravdu vysoce kvalitní a odolný i pro několikaleté používání.

Rozmanitost zvaná Weber

Grily Weber jsou do posledního puntíku skvěle vyladěné a propracované.  Ke grilům můžete také vybírat ze spousty příslušenství a doplňků. Velmi oblíbené jsou vyjímatelné rošty a příslušenství tzv. GBS. Jedná se o doplňkové komponenty pro grily Weber, které mají vyjímatelný střed. Můžete využít například kámen na pizzu, různé druhy pánví včetně wok pánve, hrnce, stojan na kuře, vaflovač a celou řadu dalších doplňků.

Grily máte plně pod kontrolou a můžete snadno regulovat teplotu. U grilů na dřevěné uhlí jsou v poklopu větrací průduchy, které snadno regulujete dle vaší potřeby. Pro kontrolu teploty nechybí u některých typů grilů teploměry instalované přímo v poklopu. U elektrických grilů regulujete teplotu grilu lehce pomocí regulátoru teploty a u plynových grilů regulujete stupeň intenzity jednotlivých hořáků.

Značka Weber nabízí celou řadu různých grilů. Vybírat můžete z malých až cestovních grilů, kotlových grilů různých velikostí i grilů již větších, které disponují odkládacím prostorem. A nemusíte se bát, že velký a těžký gril nebudete moci snáze převézt. Grily mají bytelná kolečka a i s robustními grily tak lze snadno manipulovat.

Sending
User Review
5 (1 vote)