jaký vybrat zahradní gril

Jaký vybrat gril

Jaký vybrat gril ?

Sezóna grilování nám již začala, a proto je ten pravý čas na výběr nového pomocníka na poctivou domácí grilovačku. Přečtěte si, jaký vybrat zahradní gril toho nejvhodnějšího typu.

Rádi vám představíme typy zahradních grilů, které naleznete v naší nabídce a pomůžeme s tím, jak vybrat správný zahradní gril toho nejvhodnějšího typu právě pro vás. Pro začátek je nutné si promyslet, proč nový gril vlastně kupujete a odpovědět si na níže uvedené otázky.

Budete grilovat pravidelně, nebo zcela výjimečně při jednom víkendovém chalupaření?
Důležitá otázka při vašem rozhodování. Pokud plánujete gril využívat velmi zřídka a nepatříte mezi nadšence grilování, pak nejspíše nebudete chtít do nového grilu příliš investovat. A bylo by to i zbytečné. V tomto případě doporučujeme vybírat především z grilů na dřevěné uhlí, které bývají všeobecně levnější než grily elektrické či plynové a nevyžadují žádné vedlejší finanční náklady.
Pokud však grilujete pravidelně, pak je to otázka jiná. Při častém používání už je zapotřebí mít gril stabilní a nejlépe i s nějakými vychytávkami navíc, které vám grilování zpříjemní (dostatečná odkládací plocha, háčky na grilovací pomůcky, termostat v poklopu apod.). V tomto případě doporučujeme přemýšlet raději o grilu kvalitnějším a z materiálů, které vydrží i několik grilovacích sezón. Pak samozřejmě také záleží na investicích, které jste ochotni do grilu vynaložit.

Jaký máte rozpočet?
Ať už vybíráte zahradní gril na uhlí, elektrický či ten plynový, je potřeba si stanovit finanční limit, do kterého budete gril vybírat. Jednotlivé typy grilů mají jak své levnější kategorie, tak ty dražší či speciální pro profesionály. Ovšem nenechte se zmást, i ty levnější kategorie grilů jsou velice kvalitní a mnohdy patří mezi top prodávané.

Mezi základní typy grilů, které si můžete prohlédnout u nás v nabídce patří:

Rozdíly mezi jednotlivými typy grilů jsou nejen finanční, ale i ve způsobu přípravy a průběhu celého grilování.

Víte pro kolik strávníků budete nejčastěji připravovat pohoštění?
To je dobré alespoň odhadnout, abyste mohli zvolit správnou velikost grilu, možnosti jsou opravdu rozmanité. Na výběr máte od těch nejmenších grilů, které jsou mimo jiné vhodné i jako cestovní grily, tak po ty opravdu veliké a mohutné.

Budete grilovat na prostorné zahradě, menší terásce či v interiéru?
Jednoznačně grilování v interiéru si vyžaduje elektrický gril, to je bez debat. Pro zahradu si ovšem můžete vybrat jakýkoliv typ grilu dle vašeho gusta. Závisí to nejen na vašich finančních možnostech, ale také preferencích a oblibě grilovat. Grilujete rádi dlouho a vychutnáváte si vůni dřeva a kouře? Pak pravděpodobně zvolíte gril na uhlí a delší roztápění si budete naplno užívat. A kdo naopak preferuje gril rychle roztopený, aby byla příprava pokrmů co nejrychlejší, bez kouře a ohně, s radostní sáhne po grilu plynovém či elektrickém. Přičemž u těchto typů grilů je také výhodnou snadně regulovatelná teplota grilu. V případě elektrického grilu může být i příjemná možnost využití nejen venku, ale i v místnosti.

Grilujete rádi dlouho a vychutnáváte si vůni dřeva a kouře? Pak pravděpodobně zvolíte gril na uhlí

A abychom nezapomněli na grilování na terasách, zde je to jen a jen na vašem zvážení 🙂 Vaši sousedé jistě nebudou nadšení když jim budete tak zvaně „čoudit pod nos“. Kouř ke grilování na uhlí prostě patří a neodstraníte jej. Ovšem jsou i tak situované terasy, u kterých si i trochu toho kouře lze dovolit a sousedé to nebudou mít za zlé. Jak jsme však zmínili, toto rozhodnutí je pouze na vás. Pakliže budete chtít vsadit na jistotu a neriskovat rozepře se sousedy, volte gril elektrický nebo plynový.

Péče o zahradní gril
Značnou výhodou grilů na uhlí je jejich velice nízká pravděpodobnost poruch. Pokud jej neponičí cizí zavinění, v závislosti na fyzické síle, jsou velice spolehlivé. Přeci jen grily elektrické či plynové obsahují více technických prvků, které by mohli selhat a budou potřebovat nějakou tu revizi či výměnu.

Věříme, že vám tento článek pomohl v rozhodnutí, jak vybrat správný gril a vy budete zase o krok blíže k tomu si zvolit nejvhodnější typ pro vaše letní radovánky. V dalších článcích se můžete těšit na podrobný popis jednotlivých typů grilů včetně jejich výhod a nevýhod.

Tým zagrilujem.czOhodnoťte článek
Summary
Article Name
Jaký vybrat gril ?
Description
Jak vybrat gril pro letní grilování ? - Sezóna grilování nám již pomalu klepe na dveře, a proto je ten pravý čas na výběr nového pomocníka.
Author
Publisher Name
Tým zagrilujem