Nejlepší grily na dřevěné uhlí

Nejlepší grily na dřevěné uhlí

Zahradní grilování se těší stále větší oblibě a proto jsme pro Vás vybrali přehled těch nejlepších grilů na dřevěné uhlí pro rok 2018. Jako jeden z nejtradičnějších způsobů grilování Vám může nabídnout právě gril na dřevěné uhlí. Poradíme Vám s výběrem grilu, shrneme klady a zápory a na co se zaměřit před jeho koupí. Důležité faktory jsou materiál, provedení, funkce, údržba, záruka a v neposlední řadě i bezpečnost.

V následující tabulce najdete náš přehled 5 nejlepších grilů na dřevěné uhlí pro rok 2018.

UmístěníNázev produktuHodnoceníCenaKoupit
#1Weber Performer Deluxe

Potrpíte-li si na bohaté příslušenství, chytré aplikace a maximální výkon, je pro vás kotlový gril Weber Performer Deluxe GBS 57 cm jako stvořený. Kotel grilu je zasazený do malého vozíku, v jehož výbavě najdete praktické věšáky na grilovací pomůcky, šikovný pracovní pultík a také praktický zásobník na dřevěné uhlí.

Naše hodnocení: 4.9 out of 5 stars16.990,-
#2Keramický gril Mini Big Green Egg

Keramika té nejvyšší kvality vyvinutá technologiemi NASA může díky svým nepřekonatelným izolačním vlastnostem přinášet hvězdné chuťové zážitky. Gril můžete roztopit až 100.000krát bez jakékoliv ztráty kvality. Doživotní záruka na keramický materiál vás přesvědčí, že investice do produktu s dlouhou tradicí a skvělou pověstí, stojí za to.

Naše hodnocení: 4.7 out of 5 stars16.990,-
#3Gril Weber Master Touch GBS

Gril Weber Master Touch GBS „Best Steaks In Town“ – černý, je špičkový kotlový gril a jasná jednička v prodejnosti. V poklopu je zabudovaná termosonda pro snadné měření teploty uvnitř grilu. Grilovací rošt má vyjímatelný střed pro snadnější aplikaci doplňkového příslušenství Weber. Boční strany grilovacího roštu jsou odklápěcí, díky čemuž lze do kotle přisypávat brikety nebo dřevěné uhlí, aniž byste museli vyndávat celý rošt. S odklízením popela pomáhá chytře vymyšlený One-Touch systém, kdy zatáhnete za jednu páčku, průduchy ve spodní části kotle se otevřou a všechen popel propadne do záchytné misky.

Naše hodnocení: 4.5 out of 5 stars9.990,-
#4Kotlový gril Black Pearl Select Landmann

Kotlový gril Black Pearl Select Landmann patří do řady špičkových kotlových grilů značky Landmann. Ke grilování slouží rošt o průměru 56 centimetrů a celý gril je vestavěn do bytelného stojanu s kolečky a dvěma bočními stolky na odkládání různých grilovacích pomůcek. Grilovací pomůcky jako třeba obracečku, kleště nebo vidlici můžete zavěsit také na lištu se třemi háčky, která je součástí grilu. Uživatelský komfort navyšuje také termosonda zabudovaná do poklopu grilu, která vám pomůže s určováním

Naše hodnocení: 4 out of 5 stars10.250,-
#5Campingaz gril Bonesco QST L

Campingaz gril Bonesco QST L je moderní gril s grilovací plochou o velikosti 1 950 cm2. Ke grilování slouží chromovaný rošt, který bohatě postačí k přípravě pohoštění pro osm lidí najednou. Přikoupit lze také grilovací rošt s vyměnitelným středem, který umožňuje použití komponentů. Při grilování s Bonesco QST L má uživatel k dispozici dva velké dřevěné stolky, coby odkládací plochu. Tyto stolky jsou součástí bytelné stojanu s kolečky, do kterého je gril zabudován. Díky tomu má Bonesco QST L optimální pracovní výšku, stabilitu a díky kolečkům se snadno převáží z místa na místo.

Naše hodnocení: 3.7 out of 5 stars5.499,-

Výhody a nevýhody grilů na uhlí

+ VÝHODY

- NEVÝHODY

 • Cenově dostupnější
 • Opravdová kouřová příchuť
 • Vyšší teploty (přes 300°C)
 • Možnost uzení
 • Možnost přímého i nepřímého grilování
 • Snadná obsluha
 • Minimální poruchovost

 • Rozpalování zabere více času
 • Složitější čištění
 • Obtížnější regulace teploty
 • Nerovnoměrné prohřívání varné plochy
 • Nutnost přikládat palivo

Technické specifikace

Celá řada faktorů může ovlivnit nákup správného grilu. Nyní se podíváme jaké to jsou.

Materiál a provedení

Z hlediska bezpečnosti by gril měl mít stabilní a pevnou konstrukci. Bohužel tato vlastnost nebývá pravidlem u levnějších grilů a u těchto méně kvalitních provedení pak hrozí i popálení a vznik požáru. Svou investici do nového pomocníka proto raději bedlivě zvažte.

Další důležitou vlastností je regulace průtoku vzduchu jelikož je to jediná možnost regulace u tohoto typu grilu. Neměli byste ani zapomínat na správné doplňování paliva bez nutnosti sundávat rošt s potravinami. Ideálním řešení jsou separátní dvířka, kde palivo pohodlně dopníte a nebo rošty rozdělené na více sekcí. Důležité je také provedení popelníku a jeho následné vysypávání. Manipulace s grilem bývá o dost jednodušší pokud je gril opatřen kolečky obzvláště u větších grilů. Kvalitní gril by měl být opatřen víkem pro lepší bezpečnost, ale i lepší chuť Vašich pokrmů.

Materiály roštů se mohou lišit. Mezi nejkvalitnější se řadí litina a ta vyžaduje důkladnější údržbu. Nejvíce rozšířený materiál je ocel s povrchovou úpravou z niklu. Nejlevnější grily budou mít rošty z oceli bez těchto povrchových úprav.

Posledním faktorem je i vzhled a doplňky grilu jako je třeba odkládací plocha. Gril by se nám za investované peníze měl určitě líbit.

Záruka

Zákon udává záruku na výrobek pro spotřebitele dva roky, ale někteří výrobci nabízejí i nadstandartní podmínky.

Ohodnoťte článek
Sending
User Review
5 (1 vote)